Zima

na Šumavě

Spousta příležitostí nejen na lyže!

V dosahu máme několik lyžařských středisek. Nejblíže Lipno a Sternstein - 15 km od nás, kde si parádně zalyžujete.  Rakouský Hochficht je sice vzdálený už 45km, ale zase to tam stojí za to! To už je takové malé "Alpské" středisko. Běžkovat se dá buď "bezestop" kdekoliv v našem krásném okolí, či můžete využít upravených stop v okolí Lipna, Frymburku (jen 8km od nás) nebo Bad Leonfeldnu.

Bruslení

23.12.2018

Díky mrazivému klimatu u Lipna se v případě příznivého počasí na přelomu prosince a ledna přemění hladina Lipna v největší ledovou dráhu ve Střední Evropě se dvěma upravovanými bruslařskými dráhami o celkové délce přes 20 km.
Když led na zamrzlém Lipně dosáhne bezpečné tloušťky, vyjedou na led speciální stroje s kartáči a pluhy, aby na zamrzlém...

Středně náročné běžecké stopy pro klasický styl i bruslení se táhnou mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem okolo Alpské vyhlídky pod vrcholem Kaliště (993 m). Najdete zde hned několik okruhů s členitým terénem, který nabízí spíše táhlá a delší stoupání, příjemné rovinky a také rychlejší sjezdy.

Skiareál Hochficht najdete na rakouské straně Šumavy, hned za hranicemi nedaleko Lipna. Díky své velmi výhodné poloze (jen 3 hodiny autem z Prahy bez placení rakouských dálničních poplatků) popularita Hochfichtu u českých lyžařů rok od roku roste. Obzvláště oblíbené jsou pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem a ubytování na české straně okolo...

Sternstein je útulný rakouský skiareál, který najdete za hraničním přechodem Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden.

Skiareál Lipno vám nabízí pohodové lyžování na více jak 12,2 km upravených sjezdovek. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.