Výlety po okolí

hřebenovka - Šumavské tisícovky

Třístoličník, Trojmezí, Plechý

Zdolejte místní tisicovky! Nádherný výlet - jak v létě tak v zimě. V pohodě jej zvládnou i menší děti. V nadmořské výšce přes 1300m si v zimě užijete sněhu i když v údolí zrovna sněhu nepřeje. Po hřebeni zdoláte všechny tři vrcholy a projdete tři evropské země (Čechy, Rakousko a Německo). A ty výhledy - Alpy jako na dlani! 

Nejjednodušší přístup je z Německa, kudy vede značená asfaltová cesta kousek pod vrchol Třístoličníku (Dreisessel). Odbočka z hlavní silnice je mezi Haidmuhle a Fraunberg. 

Pozn. pozor..google navigace je pro dobrodružnější verzi - lesní cestou necestou - z druhé strany kopce - fakt to tudy autem nejde :-) a pěšky je to dalších 8 km.

Na Třístoličníku je restaurace - německá - tudíž zaplatíte pouze v Eurech. V zimě je třeba počítat s tím, že zavírají v pět a poslední jídlo uvaří cca kolem třetí.

Vyšší Brod

7 km

Vyšší Brod je malé město v jižních Čechách. Leží na řece Vltavě na nejvýchodnější výspě Šumavy.

Největším lákadlem je cisterciácký vyšebrodský klášter, který rozhodně stojí za prohlídku.  Začíná zde díky Lipnu prakticky neustále splavný úsek řeky Vltavy, který je nejnavštěvovanější vodáckou trasou v České republice. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Jsou tu take mnohé hospůdky a restaurace, kde se velice dobře najíte či osvěžíte.

Rožmberk

4 km

Rožmberk - kolébka mocného rodu Rožmberků

"Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají, jest tato kolébka rodu mocného, který po králi první v zemi místo míval, pravým obrazem staročeského mohutného hradu"

August Sedláček, historik, 1884


Království lesa

Lipno nad Vltavou - 17km

Nové lesní město s množstvím herních prvků přibližuje krásu a rozmanitost lesa.

V lipenském Království lesa na vás čeká bezpočet zážitků. Nevšedních a nezapomenutelných. Několik desítek atrakcí pro malé i velké najdete kousek od Stezky korunami stromů.

Lipno

17 km

Lipno je vodní nádrž i stejnojmenné městečko kousek od nás.  V létě i v zimě nabizí nepřeberné množství aktivit. V létě je tu krásné koupání, můžete si půjčit koloběžky, kola, brusle a využít douhé cyklostezky kolem Lipna. Nechat se převézt přívozem ať už pěšky, autem či na kole. Nebo jen vyrazit na výlet, do stezky korunami stromů nebo s dětmi do království lesa. Můžete se povozit parníkem, půjčit si šlapadlo nebo loďku a vyrazit na vodní plochu.

Stezka korunami stromů

pěšky od nás 7km

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.


Vodopády sv. Wolfganga

5,5 km

Vodopády svatého Wolfganga se nacházejí 1,5 km od Vyšebrodského kláštera proti proudu Menší Vltavice. Vede kolem nich žlutá turistická značka spojující Vyšší Brod, Vyklestilku a Loučovice. Cesta kolem vodopádů je alternativní trasou spojující Vyšší Brod a Maria Rast am Stein (druhá vede východněji po zelené okolo křížové cesty).

Raftem po Vltavě

4 km

Vyražte s celou rodinou za zábavou na řeku Vltavu. V létě je to velmi oblibená činnost pro všechny věkové kategorie. Půjčovny v okolí půjčí veškeré vybavení od kajaku až po raft. Z řeky je krása místní krajiny zase z jiného úhlu.

Ideální je začít ve Vyšším Brodě, aby vám neutekl žádný jez a naopak pokud se chce někdo jezům vyhnout - je tu i taková možnost a to vyjet z Rožmberku - v obou případech to máte od nás na vodu 4 km a zpět k autu vás svezou vodácké autobusy.

Aquapark Frymburk

10 km

Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. 

V areálu je také krásná výstava podmořský svět, která nadchne všechny děti i dospělé.


Český Krumlov

20 km

Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly - to všechno je Český Krumlov. Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO.