Běžky v Rakousku

23.12.2018

Běžecké stopy Sternstein - Bad Leonfelden

Skiareál Sternstein nabízí kromě sjezdového lyžování také upravované běžecké stopy, které se vinou okolo vrcholu Sternstein,na loukách u lázeňského města Bad Leonfelden a u osady Weigetschlag.

Běžecké stopy Sternsteinloipe

Pod vrcholem Sternsteinu je pravidelně s nejlepší péčí upravován 10 km dlouhý okruh pro bruslařský styl zvaný Sternsteinloipe. Nástup na běžecké stopy Sternsteinloipe se nachází u výtečné restaurace Waldschenke. Profil běžeckých stop je nenáročný a vede takřka pořád po vrstevnici. Tento běžecký okruh je kvůli pravidelné úpravě zpoplatněn a vstup činí 3,50 € na osobu a den. Vstup na okruh Sternsteinloipe se platí v automatu u nástupu do běžecké stopy.

Běžecké stopy u Bad Leonfeldenu

Na okraji lázeňského městečka Bad Leonfelden je upraven 8 km dlouhý a příjemný okruh pro klasický styl zvaný Kastnerloipe. Tyto běžecké stopy jsou bezplatné a profil je nenáročný. Kromě krásné krajiny nabízí průjezd typickým rakouským statkem či krásný pohled na Alpy.

Běžecké stopy Weigetschlag

U osady Weigetschlag hned za hraničním přechodem Studánky je upravován 5 km dlouhý okruh pro klasický styl a bruslení. Běžecké stopy u Weigetschlagu jsou stejně jako běžecké stopy Sternsteinloipe zpoplatněny (3,50 €/osoba/den).